LTR18EZPJSR027
- 型號描述:
27 mOhms ±5% 1.5W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
RES 0.027 OHM 5% 1.5W 1206 WIDE
- 型號:
- LTR18EZPJSR027
- 品牌:
- Rohm Semiconductor
數量:
- Resistance
- 27 mOhms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 1.5W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Temperature Coefficient
- 0/ +200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- Wide 1206 (3216 Metric), 0612
- Supplier Device Package
- 0612
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.027" (0.68mm)