ESR18EZPJ242
型號描述:
2.4 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
型號:
ESR18EZPJ242
品牌:
Rohm Semiconductor
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:3572 倍增量:1
Resistance
2.4 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)