ESR18EZPF1003
- 型號描述:
100 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
- 型號:
- ESR18EZPF1003
- 品牌:
- Rohm
- 交期:
- 10-18工作天
- 原廠包裝量:
- 5000
- Resistance
- 100 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Supplier Device Package
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)