ESR10EZPJ272
型號描述:
2.7 kOhms ±5% 0.4W, 2/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
型號:
ESR10EZPJ272
品牌:
Rohm Semiconductor
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:148 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.4W, 2/5W
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0805
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
2.7 kOhms