ESR10EZPF5103
- 型號描述:
510 kOhms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
- 型號:
- ESR10EZPF5103
- 品牌:
- Rohm
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 10
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:10
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.4W, 2/5W
- Tolerance
- ±1%
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0805
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 510 kOhms