ESR10EZPF40R2
型號描述:
40.2 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES 40.2 OHM 1% 1/2W 0805
型號:
ESR10EZPF40R2
品牌:
Rohm Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
40.2 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0805
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)