ESR10EZPD4702
型號描述:
47 kOhms ±0.5% 0.4W, 2/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
型號:
ESR10EZPD4702
1
起訂量:2084 倍增量:1
Resistance
47 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.4W, 2/5W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)