EMH10FHAT2R
型號描述:
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 2 NPN - Pre-Biased (Dual) 100mA 250MHz 150mW Surface Mount EMT6
型號:
EMH10FHAT2R
品牌:
Rohm Semiconductor
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:667 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
SOT-563, SOT-666
Mounting Type
Surface Mount
Transistor Type
2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Power - Max
150mW
Current - Collector (Ic) (Max)
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
300mV @ 250µA, 5mA
Current - Collector Cutoff (Max)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
80 @ 10mA, 5V
Frequency - Transition
250MHz
Resistor - Base (R1)
2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2)
47kOhms