CDZVT2R6.8B
- 型號描述:
Zener Diode 6.8 V 100 mW Surface Mount VMN2M (SOD-923)
DIODE ZENER 6.8V 100MW VMN2M
- 型號:
- CDZVT2R6.8B
- 品牌:
- Rohm Semiconductor
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- Package / Case
- 2-SMD, Flat Leads
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- 150°C
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 6.8 V
- Impedance (Max) (Zzt)
- 40 Ohms
- Supplier Device Package
- VMN2M (SOD-923)
- Power - Max
- 100 mW
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 500 nA @ 3.5 V