2SB1260T100Q
型號描述:
Bipolar (BJT) Transistor PNP 80 V 1 A 100MHz 2 W Surface Mount MPT3
TRANS PNP 80V 1A MPT3
型號:
2SB1260T100Q
品牌:
Rohm Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-243AA
Mounting Type
Surface Mount
Transistor Type
PNP
Operating Temperature
150°C (TJ)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
400mV @ 50mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max)
1µA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
120 @ 100mA, 3V
Frequency - Transition
100MHz
Supplier Device Package
MPT3
Current - Collector (Ic) (Max)
1 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
80 V
Power - Max
2 W