2SB1260T100P
- 型號描述:
Bipolar (BJT) Transistor PNP 80 V 1 A 100MHz 2 W Surface Mount MPT3
TRANS PNP 80V 1A MPT3
- 型號:
- 2SB1260T100P
- 品牌:
- Rohm Semiconductor
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-243AA
- Mounting Type
- Surface Mount
- Transistor Type
- PNP
- Operating Temperature
- 150°C (TJ)
- Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
- 400mV @ 50mA, 500mA
- Current - Collector Cutoff (Max)
- 1µA (ICBO)
- DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
- 82 @ 100mA, 3V
- Frequency - Transition
- 100MHz
- Supplier Device Package
- MPT3
- Current - Collector (Ic) (Max)
- 1 A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
- 80 V
- Power - Max
- 2 W