2SAR372PHZGT100R
- 型號描述:
Bipolar (BJT) Transistor PNP 120 V 700 mA 300MHz 500 mW Surface Mount SOT-89
TRANS PNP 120V 0.7A SOT-89
- 型號:
- 2SAR372PHZGT100R
- 品牌:
- Rohm Semiconductor
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-243AA
- Mounting Type
- Surface Mount
- Transistor Type
- PNP
- Operating Temperature
- 150°C (TJ)
- Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
- 360mV @ 50mA, 500mA
- Current - Collector Cutoff (Max)
- 1µA (ICBO)
- DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
- 120 @ 100mA, 5V
- Frequency - Transition
- 300MHz
- Supplier Device Package
- SOT-89
- Grade
- Automotive
- Current - Collector (Ic) (Max)
- 700 mA
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
- 120 V
- Power - Max
- 500 mW