SM15-250RX
- 型號描述:
250 Ohms ±0.01% 0.175W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Non-Inductive, Safety Wirewound
RES 250 OHM 0.01% 0.175W AXIAL
- 型號:
- SM15-250RX
- 品牌:
- Riedon products by Bourns
數量:
- Packaging
- Bulk
- Power (Watts)
- 0.175W
- Tolerance
- ±0.01%
- Features
- Flame Proof, Moisture Resistant, Non-Inductive, Safety
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- ±10ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.185" Dia x 0.374" L (4.70mm x 9.50mm)
- Composition
- Wirewound
- Operating Temperature
- -55°C ~ 145°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 250 Ohms