CSR2512A0R04F
- 型號描述:
40 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Current Sense, Non-Inductive Metal Element
RES 0.04 OHM 1% 2W 2512
- 型號:
- CSR2512A0R04F
- 品牌:
- Riedon products by Bourns
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 2W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Current Sense, Non-Inductive
- Package / Case
- 2512 (6332 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
- Composition
- Metal Element
- Operating Temperature
- -55°C ~ 170°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 2512
- Height - Seated (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 40 mOhms