X9C103SZT1
型號描述:
Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 100 Taps Up/Down (U/D, INC, CS) Interface 8-SOIC
IC DGTL POT 10KOHM 100TAP 8SOIC
型號:
X9C103SZT1
品牌:
Renesas Electronics Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2500 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Taper
Linear
Configuration
Potentiometer
Number of Circuits
1
Number of Taps
100
Resistance (Ohms)
10k
Interface
Up/Down (U/D, INC, CS)
Memory Type
Non-Volatile
Voltage - Supply
5V
Features
Tolerance
±20%
Temperature Coefficient (Typ)
±300ppm/°C
Mounting Type
Surface Mount
Supplier Device Package
8-SOIC
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C