首頁 > Renesas / Intersil代理商 > X9252YV24IZ-2.7
影像僅供參考,以產品規格為準
X9252YV24IZ-2.7
型號描述:
Digital Potentiometer 2.8k Ohm 4 Circuit 256 Taps I2C, Up/Down (U/D, CS) Interface 24-TSSOP
數位電位計 IC 256-TAP2 8KOHM 2 7-5 5V DCP-24 INDUSTRIA
型號:
X9252YV24IZ-2.7
品牌:
Renesas / Intersil
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
62
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Resistance (Ohms)
2.8k
Tolerance
±20%
Features
Selectable Address
Package / Case
24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type
Surface Mount
Memory Type
Non-Volatile
Interface
I2C, Up/Down (U/D, CS)
Configuration
Potentiometer
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Taps
256
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Taper
Linear
Supplier Device Package
24-TSSOP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)
50
Temperature Coefficient (Typ)
±300ppm/°C