首頁 > Renesas Electronics代理商 > NP45N06VDK-E1-AY
影像僅供參考,以產品規格為準
NP45N06VDK-E1-AY
型號描述:
MOSFET Nch Power MOSFET 60V 45A 11.6mohm TO-252 / DPAK
型號:
NP45N06VDK-E1-AY
品牌:
Renesas Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:1 倍增量:1
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
45A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
11.6mOhm @ 23A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
38 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2300 pF @ 25 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
1.2W (Ta), 75W (Tc)
Operating Temperature
175°C