首頁 > Remington Industries代理商 > 20UL1007TPCRED100
影像僅供參考,以產品規格為準
20UL1007TPCRED100
型號描述:
20 AWG Hook-Up Wire 10/30 Red 300V 100.0' (30.5m)
#20 UL1007 300V TOPCOAT RED 100'
型號:
20UL1007TPCRED100
品牌:
Remington Industries
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Voltage
300V
Length
100.0' (30.5m)
Wire Gauge
20 AWG
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand
10/30
Operating Temperature
105°C
Cable Type
Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter
0.067" (1.70mm)
Ratings
UL Style 1007
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)