SMBJ48CA
- 型號描述:
77.4V Clamp 7.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 SMB,600w,TVS,5%,Bidirectional
- 型號:
- SMBJ48CA
- 品牌:
- Rectron
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 7.8A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 48V
- Bidirectional Channels
- 1
- Voltage - Breakdown (Min)
- 53.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 77.4V
- Power - Peak Pulse
- 600W