SML-D12V8WT86
型號描述:
Red 630nm LED Indication - Discrete 2.2V 0603 (1608 Metric)
單色LED SMD Red ht=0.55mm 16-100 mcd Side View
型號:
SML-D12V8WT86
品牌:
ROHM Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Color
Red
Size / Dimension
1.60mm L x 0.80mm W
Millicandela Rating
40mcd
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.2V
Current - Test
20mA
Viewing Angle
Height (Max)
0.65mm
Wavelength - Peak
Wavelength - Dominant
630nm
Supplier Device Package
Lens Transparency
Diffused
Lens Size
1.20mm x 0.80mm