SML-A12P8TT86
型號描述:
Green 560nm LED Indication - Discrete 2.2V 2-SMD, No Lead
單色LED Green Side View 54mW 20mA 560nm
型號:
SML-A12P8TT86
品牌:
ROHM Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Package / Case
2-SMD, No Lead
Color
Green
Size / Dimension
1.60mm L x 1.15mm W
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Millicandela Rating
6.3mcd
Configuration
Standard
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.2V
Lens Color
Colorless
Current - Test
20mA
Viewing Angle
Height (Max)
0.65mm
Wavelength - Peak
Wavelength - Dominant
560nm
Supplier Device Package
Lens Transparency
Clear
Lens Style
Rectangle with Flat Top
Lens Size
1.20mm x 0.55mm