RBR5LAM40ATR
型號描述:
Diode 40 V 5A Surface Mount PMDTM
型號:
RBR5LAM40ATR
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
40 V
Current - Average Rectified (Io)
5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
530 mV @ 5 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 µA @ 40 V
Package / Case
SOD-128
Supplier Device Package
PMDTM
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)