RB215T-90
- 型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 90 V 10A Through Hole TO-220-3 Full Pack
- 型號:
- RB215T-90
- 品牌:
- ROHM
- 交期:
- 10-16工作天
數量:
- Diode Configuration
- 1 Pair Common Cathode
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 90 V
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 10A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 750 mV @ 10 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 400 µA @ 90 V
- Operating Temperature - Junction
- 150°C (Max)