ESR18EZPJ242
- 型號描述:
2.4 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
- 型號:
- ESR18EZPJ242
- 品牌:
- ROHM
- 交期:
- 7-12工作天
- 點擊查看即時庫存
起訂量:10
倍增量:1
價格:
數量:
- Resistance
- 2.4 kOhms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Supplier Device Package
- 1206
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)