首頁 > ROHM代理商 > ESR18EZPJ184
影像僅供參考,以產品規格為準
ESR18EZPJ184
型號描述:
180 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
型號:
ESR18EZPJ184
品牌:
ROHM
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
180 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
Ratings
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)