首頁 > ROHM代理商 > ESR18EZPF2001
影像僅供參考,以產品規格為準
ESR18EZPF2001
型號描述:
2 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
型號:
ESR18EZPF2001
品牌:
ROHM
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
2 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)