首頁 > ROHM代理商 > ESR10EZPJ301
影像僅供參考,以產品規格為準
ESR10EZPJ301
型號描述:
300 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
型號:
ESR10EZPJ301
品牌:
ROHM
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
300 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
Ratings
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)