首頁 > ROHM代理商 > ESR10EZPJ300
影像僅供參考,以產品規格為準
ESR10EZPJ300
型號描述:
30 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
型號:
ESR10EZPJ300
品牌:
ROHM
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:500 倍增量:1
Resistance
30 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Ratings
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)