首頁 > ROHM代理商 > ESR03EZPJ121
影像僅供參考,以產品規格為準
ESR03EZPJ121
型號描述:
120 Ohms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
型號:
ESR03EZPJ121
品牌:
ROHM
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:10 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Tolerance
±5%
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0603
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Resistance
120 Ohms