首頁 > ROHM代理商 > ESR03EZPF7502
影像僅供參考,以產品規格為準
ESR03EZPF7502
型號描述:
75 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
型號:
ESR03EZPF7502
品牌:
ROHM
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:500 倍增量:1
Resistance
75 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)