ESR03EZPF7501
- 型號描述:
7.5 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
- 型號:
- ESR03EZPF7501
- 品牌:
- ROHM
- 交期:
- 10-16工作天
數量:
- Resistance
- 7.5 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)