首頁 > ROHM代理商 > ESR03EZPF5604
影像僅供參考,以產品規格為準
ESR03EZPF5604
型號描述:
5.6 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
型號:
ESR03EZPF5604
品牌:
ROHM
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
5.6 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)