ESR03EZPF1R80
- 型號描述:
1.8 Ohms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
- 型號:
- ESR03EZPF1R80
- 品牌:
- ROHM
- 交期:
- 7-12工作天
- 點擊查看即時庫存
起訂量:10
倍增量:1
價格:
數量:
- Resistance
- 1.8 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.333W, 1/3W
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)