首頁 > ROHM Semiconductor代理商 > BD1HD500HFN-CTR
影像僅供參考,以產品規格為準
BD1HD500HFN-CTR
型號描述:
Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 2A 8-HSON
電源開關IC - 配電 1ch High-side swtch 4-18V; TSD slf-rest.
型號:
BD1HD500HFN-CTR
品牌:
ROHM Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Switch Type
General Purpose
Number of Outputs
1
Ratio - Input:Output
1:1
Output Configuration
High Side
Output Type
N-Channel
Interface
Voltage - Load
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4V ~ 18V
Current - Output (Max)
2A
Rds On (Typ)
500mOhm
Input Type
CMOS
Features
Fault Protection
Over Current, Over Temperature, UVLO
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)