2SC5824T100Q
型號描述:
Bipolar (BJT) Transistor NPN 60 V 3 A 200MHz 2 W Surface Mount MPT3
型號:
2SC5824T100Q
品牌:
ROHM Semiconductor
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:242 倍增量:1
Transistor Type
NPN
Current - Collector (Ic) (Max)
3 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
60 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
500mV @ 200mA, 2A
Current - Collector Cutoff (Max)
1µA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
120 @ 100mA, 2V
Power - Max
2 W
Frequency - Transition
200MHz
Operating Temperature
150°C (TJ)