首頁 > ROHM Semiconductor代理商 > 2SAR372PHZGT100R
影像僅供參考,以產品規格為準
2SAR372PHZGT100R
型號描述:
Bipolar (BJT) Transistor PNP 120 V 700 mA 300MHz 500 mW Surface Mount SOT-89
雙極結晶體管 - BJT PNP, SOT-89, -120V -0.7A, Middle Power Transistor for Automotive
型號:
2SAR372PHZGT100R
品牌:
ROHM Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-243AA
Mounting Type
Surface Mount
Transistor Type
PNP
Operating Temperature
150°C (TJ)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
360mV @ 50mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max)
1µA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
120 @ 100mA, 5V
Frequency - Transition
300MHz
Supplier Device Package
SOT-89
Grade
Automotive
Current - Collector (Ic) (Max)
700 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
120 V
Power - Max
500 mW