首頁 > RECOM Power代理商 > RV-0505D/R6.4
影像僅供參考,以產品規格為準
RV-0505D/R6.4
型號描述:
DC/DC 轉換器 - 通孔 2W DC/DC MIN 6.4kV UNREG 5Vin +/-5Vout
型號:
RV-0505D/R6.4
品牌:
RECOM Power
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
15
起訂量:1 倍增量:1
Type
Isolated Module
Number of Outputs
2
Voltage - Input (Min)
4.5V
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output 1
5V
Voltage - Output 2
-5V
Voltage - Output 3
Current - Output (Max)
200mA, 200mA
Power (Watts)
2 W
Voltage - Isolation
6.4 kV
Applications
ITE (Commercial), Medical
Features
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
82%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
24-DIP Module, 14 Leads
Size / Dimension
1.27" L x 0.58" W x 0.45" H (32.4mm x 14.7mm x 11.4mm)