首頁 > RECOM Power代理商 > REM3.5E-1212S/R8/A
影像僅供參考,以產品規格為準
REM3.5E-1212S/R8/A
型號描述:
隔離式直流/直流轉換器 - 通孔式 3.5W 9-18Vin 12Vout 290mA
型號:
REM3.5E-1212S/R8/A
品牌:
RECOM Power
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
15
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Features
OCP, OVP, SCP
Package / Case
24-DIP Module, 7 Leads
Size / Dimension
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type
Through Hole
Type
Isolated Module
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Applications
Medical
Voltage - Input (Max)
18V
Approval Agency
CB, cURus
Efficiency
82%
Current - Output (Max)
290mA
Supplier Device Package
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Power (Watts)
3.5 W
Number of Outputs
1
Voltage - Isolation
8 kV