THQ1025183
- 型號描述:
18000 μF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 25 V Radial, Can 50mOhm @ 1kHz
Wet Tantalum
- 型號:
- THQ1025183
- 品牌:
- Quantic Evans
數量:
- Capacitance
- 18000 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 25 V
- Type
- Hermetically Sealed
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 50mOhm @ 1kHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 85°C
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 1.400" Dia (35.56mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.313" (7.95mm)
- Lead Spacing
- 0.400" (10.16mm)