PM4346.682NLT
型號描述:
6.8 μH Unshielded Molded Inductor 11 A 18.5mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 6.8UH 11A 18.5 MOHM
型號:
PM4346.682NLT
品牌:
Pulse Electronics
原廠包裝量:
起訂量:2500 倍增量:1
Type
Molded
Material - Core
Inductance
6.8 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
11 A
Current - Saturation (Isat)
21A
DC Resistance (DCR)
18.5mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
12MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Size / Dimension
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)