PM4346.562NLT
- 型號描述:
5.6 μH Unshielded Molded Inductor 11.5 A 16.5mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 5.6UH 11.5A 16.5 MOHM
- 型號:
- PM4346.562NLT
- 品牌:
- Pulse Electronics
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Type
- Molded
- Material - Core
- Inductance
- 5.6 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 11.5 A
- Current - Saturation (Isat)
- 22A
- Shielding
- Unshielded
- DC Resistance (DCR)
- 16.5mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 13MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.197" (5.00mm)