PM4340.472NLT
- 型號描述:
4.7 μH Shielded Molded Inductor 4.6 A 53mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 4.6A 53 MOHM SMD
- 型號:
- PM4340.472NLT
- 品牌:
- Pulse Electronics
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.213" W (6.00mm x 5.40mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Molded
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- DC Resistance (DCR)
- 53mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- AEC-Q200
- Current - Saturation (Isat)
- 6A
- Material - Core
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance
- 4.7 µH
- Current Rating (Amps)
- 4.6 A