PB2020.223NLT
型號描述:
功率電感器 - SMD UNSHIELDED DRUM CORE
型號:
PB2020.223NLT
品牌:
Pulse Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Type
Wirewound
Material - Core
Inductance
22 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
8.1 A
Current - Saturation (Isat)
13A
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
20mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.940" L x 0.820" W (23.87mm x 20.83mm)
Height - Seated (Max)
0.400" (10.16mm)