PA5004.182NLT
型號描述:
1.8 μH Shielded Molded Inductor 14 A 10.2mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 1.8UH 14A 10.2 MOHM
型號:
PA5004.182NLT
品牌:
Pulse Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.268" L x 0.252" W (6.80mm x 6.40mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Molded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
10.2mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
18.2A
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance
1.8 µH
Current Rating (Amps)
14 A