PA5004.122NLT
- 型號描述:
1.2 μH Shielded Molded Inductor 16 A 7.4mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 1.2UH 16A 7.4 MOHM SMD
- 型號:
- PA5004.122NLT
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.268" L x 0.252" W (6.80mm x 6.40mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 7.4mOhm Max
- Current - Saturation (Isat)
- 22A
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.122" (3.10mm)
- Inductance
- 1.2 µH
- Current Rating (Amps)
- 16 A