PA5003.471NLT
型號描述:
470 nH Shielded Molded Inductor 18.4 A 4.13mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 470NH 18.4A 4.13 MOHM
型號:
PA5003.471NLT
品牌:
Pulse Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.217" L x 0.209" W (5.50mm x 5.30mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Molded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
4.13mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
26A
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Inductance
470 nH
Current Rating (Amps)
18.4 A