PA5001.152NLT
- 型號描述:
1.5 μH Shielded Molded Inductor 7.6 A 23.5mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 1.5UH 7.6A 23.5 MOHM
- 型號:
- PA5001.152NLT
- 品牌:
- Pulse Electronics
數量:
- Type
- Molded
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 1.5 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 7.6 A
- Current - Saturation (Isat)
- 8A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 23.5mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.083" (2.10mm)