PA3784.181HL
型號描述:
180 nH Unshielded Inductor 55 A 0.18mOhm Nonstandard
FIXED IND 180NH 55A 0.18 MOHM
型號:
PA3784.181HL
品牌:
Pulse Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:100 倍增量:1
Type
Material - Core
Inductance
180 nH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
55 A
Current - Saturation (Isat)
67A
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
0.18mOhm
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.394" L x 0.315" W (10.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)