P0751.103NLT
型號描述:
10 μH Unshielded Wirewound Inductor 3.8 A 50mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 3.8A 50 MOHM SMD
型號:
P0751.103NLT
品牌:
Pulse Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:800 倍增量:1
Type
Wirewound
Material - Core
Inductance
10 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
3.8 A
Current - Saturation (Isat)
3.8A
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
50mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max)
0.215" (5.46mm)