EHEI201608A-R47M-Q7DG
型號描述:
470 nH Unshielded Molded Inductor 4.1 A 24mOhm Max 0806 (2016 Metric)
型號:
EHEI201608A-R47M-Q7DG
品牌:
Pulse Electronics Corporation
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Molded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
24mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
4.8A
Material - Core
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Inductance
470 nH
Current Rating (Amps)
4.1 A